Осінь і зима – це пори року, коли наш організм особливо вразливий до застуд та грипів. Холодна і волога погода створює сприятливі умови для поширення вірусів, і, звісно, ніхто не хоче лежати в ліжку з хворобою. Однак є спосіб підтримувати ваше здоров’я і здоров’я вашої сім’ї в ці холодні місяці. Для цього, радимо відкрити для себе світ мультиварки та використовувати її переваги для приготування смачних та корисних страв.
У цій статті ми розглянемо, як саме мультиварка може стати вашим надійним спутником на шляху до здорового способу життя. Розберемо, як мультиварка допомагає зберегти корисні речовини у продуктах, приготувати здорові страви, а також які рецепти можуть допомогти вам або вашим близьким після перенесеної хвороби.
BestTest рекомендує звернути увагу на сучасні технологічні мультиварки-скороварки SATELIT, які мають режими, які використовують технології приготування їжі під тиском і програми, властиві Мультиваркам, в яких приготування відбувається без тиску.
Розглянемо цінні поради та смачні ідеї, які допоможуть підтримати ваше здоров’я і бадьорість.
Перша і найголовніша перевага мультиварки – це збереження корисних речовин у продуктах.
Мультиварка здатна зберігати більше корисних речовин у продуктах завдяки тому, що вона готує їжу при низьких температурах і у власному соку.
Наприклад, режим «тушкування» дозволить більшій кількості вітамінів та мінералів залишатися в їжі, ніж при, наприклад, готуванню на класичній пательні, де буде використана значна кількість масла. Безумовно, перший варіант робить ваше харчування більш цінним для здоров’я.
Друга безперечна перевага – це можливість приготування більшої кількості здорових та різноманітних страв.
За допомогою мультиварки легко приготувати смачні страви, які будуть корисними для вашого організму. Наприклад, готування під тиском допомагає зберегти максимальну кількість корисних речовин у овочах та м’ясі, а режими приготування на пару дозволяє зменшити вміст жиру в їжі.
Третій плюс – швидкість та зручність приготування.
У вас завжди є можливість приготувати смачний та здоровий обід або вечерю у мультиварці за коротший час, ніж якби це робилося класичним методом.
Вона автоматизує процес приготування і не потребує вашої постійної уваги, що дозволяє зосередитися на інших аспектах здорового способу життя, таких як фізична активність і відпочинок.
Якщо в мутиварці доступний режим скороварки, як наприклад, у моделях Satelit, то це ще скорочує час готування. При цьому, наприклад, яловичина, якій потрібно декілька годин для того аби стати мʼякою та танучою у роті, приготується за вдвічі, а інколи і втричі, коротший час. Безумовно, таким чином мʼясо збереже свої корисні властивості, чого не варто чекати при класичному тушкуванні або запіканні.
Четвертий плюс – величезна кількість рецептів та ідей, звичайно, в тому числі і для підтримки здоров’я або відновлення після хвороби.
Поціновувачів ЗОЖ запрошуємо ознайомитись з кулінарними книгами від SATELIT – “Популярні рецепти для мультиварки” та “Велика книга рецептів для мультиварки“.
Щодня важливо дотримуватися правильного харчування, а після чи під час хвороби особливо, щоб організм зміцнився та відновився. В інтернеті, та зазвичай в книжках-інструкціях, що йдуть у комплектації до мультиварок, є безліч смачних та корисних рецептів.
Ось декілька варіантів страв, які можна приготувати у мультиварці, щоб отримати максимальну користь для організму та при цьому смачно поїсти:
Курячий бульйон:
Курку добре промити, розрізати на шматки, покласти в чашу приладу. Додати попередньо добре промиту цибулину цілою й неочищеною (з лушпинням). Залити водою (не вище максимальної позначки на чаші), закрити кришку. Встановити програму «ПЕРШІ СТРАВИ» на 30 хвилин.
Картоплю очистити й нарізати кубиками. Моркву очистити и нарізати кубиками або кружальцями.
Після завершення роботи програми витягнути цибулину, покласти до бульйону картоплю й моркву, додати перець горошком, закрити кришку і встановити програму «ПЕРШІ СТРАВИ» ще на 30 хвилин.
Одразу після завершення роботи програми – посолити, засипати локшину, закрити кришку і вимкнути прилад. Залишити на 10-15 хвилин.
Через 10-15 хвилин готову юшку посипати подрібненою зеленню й подавати до столу.
Суп-пюре з цвітної капусти:
В чашу мутиварки викласти нарізану та промиту цвітну капусту, залити бульйоном, вершками, додати сіль, спеції і перемішати.
Закрити кришку і клапан виходу пари.
Встановити програму «ПЕРШІ СТРАВИ» на 10 хвилин, натиснути кнопку «СТАРТ».
Готувати до закінчення програми, відкрити клапан і випустити пару.
Готовий суп перелити в окрему ємність і подрібнити за допомогою блендера.
Паровий стейк із лосося:
Промити стейк лосося, видалити шкіру, поперчити й посолити. Розрізати лимон навпіл, видавити сік із половини лимона на стейк.
Розмістити стейк лосося в навісну пароварку і зверху покласти два шматочки сиру ближче до центру стейка. Налити в чашу приладу 0,6 л води, поставити пароварку зі стейком у чашу. Закрити кришку. Встановити програму «НА ПАРУ» на 10 хвилин.
Овочева запіканка:
Усі овочі (улюблені та за бажанням, але рецепт рекомендує: цибулю, кабачок, болгарський перець, моркву) помити, почистити. Цибулю дрібно порізати й обсмажити на мінімальній кількості олії до золотого кольору на програмі «СМАЖЕННЯ» (з відкритою кришкою й помішуючи).
Моркву, кабачок, перець потерти на крупній тертці. Сир потерти на дрібній тертці.
Зробити заливку: яйця злегка збити з борошном, додати, тертий сир, сіль, перемішати. У чашу приладу зверху на підсмажену цибулю викласти моркву, залити цей шар частиною заливки. Потім викласти кабачок, перець і залити
залишком заливки. Закрити кришку. Встановити програму «ВИПІЧКА» на 30 хвилин.
Перевірити готовність, якщо необхідно, додати час приготування.
Готову запіканку перевернути з чаші на велике блюдо. Подавати можна в теплому або холодному вигляді.
Печені яблука
Яблука помити, акуратно зрізати верхівки, вирізати серцевину. Сир розтерти з цукром, щоб не було крупинок, додати яйце, ванільний цукор, сіль, корицю. Потерти на тертці залишки серцевини яблук очищеної від кісточок і додати в начинку до сиру. Ретельно перемішати.
Наповнити кожне яблуко начинкою, накрити зрізаною раніше верхівкою. Застелити дно чаші приладу пергаментним папером.
Викласти яблука в чашу. Закрити кришку. Встановити програму «ВИПІЧКА» на 25 хвилин. Час випікання може змінюватися залежно від сорту й розміру яблук. Перевірити готовність, якщо необхідно, додати час приготування.
Сирна запіканка
Манку засипати в кефір і залишити для набухання на 30 хвилин, родзинки залити гарячою водою.
Жовтки відокремити від білків. Білки збити з частиною цукру до пишної піни, жовтки збити з частиною цукру. Сир протерти через сито, щоб не було крупинок. Усі інгредієнти змішати і збити міксером / блендером. Чашу приладу змастити вершковим маслом. Суміш вилити в чашу приладу, закрити кришку та встановити режим «ВИПІЧКА» на 45 хв. Готову запіканку можна полити зверху ягідним сиропом або варенням.
Це лише одна краплинка в морі страв, які доступні для приготування в мультиварці.
SATELIT пропонує моделі мультиварок-скороварок на 5 л і 6 л. Мультиварка-скороварка – це більше, ніж просто прилад для приготування їжі. Вона можа стати Вашим незамінним помічником у підтримці здорового способу життя в осінньо-зимовий період і увесь рік. За допомогою цього чудового пристрою ви зможете насолоджуватися смачними та корисними стравами, які допоможуть підтримати ваше здоров’я і здоров’я вашої сім’ї, а також зберегти ваш час.